Välj fordon
Registreringsnummer
Reservdelskatalog

NGK Tändstift N.vidd: 16 mm

Recensioner (0)
Tändstift BKR6EQUP (Gnistposition [mm]: 3,5 | Tändstift: fast SAE-kontakt) billigt beställa thumb?id=1041431&lng=se&ccf=94077794

147,12

kr inkl.25% moms, Leverans
I lager
Leveranstiden varar mellan 1-2 arbetsdagar.
  • Artikelnummer: 3199
  • Tillverkare: NGK
  • Typ:
- +
Den här varan har lagts till din kundvagn
NGK Tändstift
Tändstift Detaljer
  • Nyckelvidd:   16 mm 
  • Yttergänga [mm]:   14,0 
  • Gänglängd [mm]:   19,0 
  • Gnistposition [mm]:   3,5 
  • Tändstift:   fast SAE-kontakt, Platina-mittelektrod, 4-jordelektroder, avstörd, 5 kOhm, med en reglerarm 
  • Skick: Helt ny
OEM-Referensnummer:
Tillverkare av bildelar OE-KODER
ALPINA 12129071003
BMW 0030548
BMW 0037607
BMW 0037608
BMW 0141871
BMW 12120030548
BMW 12120037607
BMW 12120037608
BMW 12120141871
BMW 12121435955
BMW 12121435956
BMW 12129071003
BMW 1435955
BMW 1435956
BMW 9071003
MINI 0030548
MINI 0037607
MINI 0037608
MINI 0141871
MINI 12120030548
MINI 12120037607
MINI 12120037608
MINI 12120141871
MINI 12121435955
MINI 12121435956
MINI 12129071003
MINI 1435955
MINI 1435956
MINI 9071003
NGK BKR6EQUP
Fler lämpliga produkter för angivet OEM-KODER:
BERU
Z237
NGK
3199
NGK
6343
DENSO
K20TT
DENSO
K20TXR
MAGNETI MARELLI
062110120312
FEBI BILSTEIN
13518
VEMO
V99-75-0014
VEMO
V99-75-0023
BOSCH
0 242 236 562
FEBI BILSTEIN
13517
CHAMPION
OE120/T10
CHAMPION
OE223
DT
4.67509
TOPRAN
501 331
HELLA
8EH 188 705-071
HELLA
8EH 188 706-071
RIDEX
686S0006
B10B3ROADSTERA6A8ARNAGE3-serie5-serie6-serie7-serie8-serieX3X5Z3Z4Z8RANGE ROVER CabrioletHatchbackAERO911BOXSTERCAYENNE SILVER SERAPH
Tändstift som passar följande bilmodeller
Tillverkare/typTillverkningsårhkCylinderkapacitetCyl.Motortyp
ALPINA B10 (E39) 3.301.19992803300 ccm6M52 B28 (286S7T)
ALPINA B10 (E39) 4.6 V810.19983474619 ccm8M62 B46 (468S72)
ALPINA B10 Kombi (E39) 3.302.19992803300 ccm6M52 B28 (286S7T)
ALPINA B10 Kombi (E39) 4.6 V810.19983474619 ccm8M62 B46 (468S72)
ALPINA B3 (E46) 3.303.19992803300 ccm6M52 B28 (286S)
ALPINA B3 Cabriolet (E46) 3.310.20002803300 ccm6M52 B28 (286S7T)
ALPINA B3 Cabriolet (E46) 3.4 S11.20023053346 ccm6M52 B28 (286ST5)
ALPINA B3 Coupé (E46) 3.303.19992803300 ccm6M52 B28 (286S)
ALPINA B3 Kombi (E46) 3.303.19992803300 ccm6M52 B28 (286S)
ALPINA Roadster S (E85) 3.307.20033003346 ccm6E 5/2
AUDI A6 Avant (4B5, C5) 3.703.19992603697 ccm8AQG
AUDI A6 Avant (4B5, C5) 3.7 quattro03.19992603697 ccm8AQG
AUDI A6 Avant (4B5, C5) S6 quattro09.19993404172 ccm8AQJ
AUDI A6 Sedan (4B2, C5) 3.703.19992603697 ccm8AQG
AUDI A6 Sedan (4B2, C5) 3.7 quattro03.19992603697 ccm8AQG
AUDI A6 Sedan (4B2, C5) S6 quattro09.19993404172 ccm8AQJ
AUDI A8 (4D2, 4D8) 3.711.19982603697 ccm8AKC
AUDI A8 (4D2, 4D8) 3.7 quattro11.19982603697 ccm8AKC
AUDI A8 (4D2, 4D8) S 8 quattro06.19993604172 ccm8AQH
BENTLEY ARNAGE (RBS_) 4.4 V803.19983544398 ccm8M62448S3
BMW 3 Cabriolet (E46) 318 Ci09.20011431995 ccm4N46 B20 A
BMW 3 Cabriolet (E46) 320 Ci09.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 3 Cabriolet (E46) 323 Ci04.20001702494 ccm6M52 B25 (256S4)
BMW 3 Cabriolet (E46) 325 Ci09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Cabriolet (E46) 330 Ci06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Compact (E46) 316 ti06.20011151796 ccm4N42 B18 A
BMW 3 Compact (E46) 318 ti03.20011431995 ccm4N46 B20 A
BMW 3 Compact (E46) 325 ti06.20011922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Coupe (E46) 316 Ci04.20001051596 ccm4M43 B16 (164E3)
BMW 3 Coupe (E46) 318 Ci11.19991181895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW 3 Coupe (E46) 318 Ci12.20001431995 ccm4N46 B20 C
BMW 3 Coupe (E46) 320 Ci02.19991501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 3 Coupe (E46) 320 Ci01.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 3 Coupe (E46) 323 Ci04.19991702494 ccm6M52 B25 (256S4)
BMW 3 Coupe (E46) 325 Ci09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Coupe (E46) 328 Ci04.19991932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 3 Coupe (E46) 330 Ci06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Coupe (E46) 330 xi06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Sedan (E46) 316 i09.19981051895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW 3 Sedan (E46) 316 i04.20001051596 ccm4M43 B16 (164E3)
BMW 3 Sedan (E46) 316 i02.20021151796 ccm4N42 B18 A
BMW 3 Sedan (E46) 318 i02.19981181895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW 3 Sedan (E46) 318 i09.20011431995 ccm4N46 B20 C
BMW 3 Sedan (E46) 320 i03.19981501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 3 Sedan (E46) 320 i09.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 3 Sedan (E46) 323 i03.19981702494 ccm6M52 B25 (256S4)
BMW 3 Sedan (E46) 325 i09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Sedan (E46) 325 xi09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Sedan (E46) 328 i02.19981932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 3 Sedan (E46) 330 i06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Sedan (E46) 330 xi06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Touring (E46) 316 i03.20021151796 ccm4N42 B18 A
BMW 3 Touring (E46) 318 i10.19991181895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW 3 Touring (E46) 318 i09.20011431995 ccm4N46 B20 C
BMW 3 Touring (E46) 320 i10.19991501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 3 Touring (E46) 320 i09.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 3 Touring (E46) 325 i09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Touring (E46) 325 xi09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 3 Touring (E46) 328 i10.19991932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 3 Touring (E46) 330 i06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 3 Touring (E46) 330 xi06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 5 Sedan (E39) 520 i04.19991361991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 5 Sedan (E39) 520 i01.19961501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 5 Sedan (E39) 520 i09.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 5 Sedan (E39) 523 i11.19951702494 ccm6M52 B25 (256S4)
BMW 5 Sedan (E39) 525 i09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 5 Sedan (E39) 528 i11.19951932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 5 Sedan (E39) 530 i09.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 5 Sedan (E39) 535 i04.19992453498 ccm8M62 B35 (358S2)
BMW 5 Sedan (E39) 540 i04.19962864398 ccm8M62 B44 (448S2)
BMW 5 Sedan (E39) M510.19984004941 ccm8S62 B50 (508S1)
BMW 5 Sedan (E60) 520 i07.20031702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 5 Sedan (E60) 525 i09.20031922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 5 Sedan (E60) 530 i12.20012312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 5 Sedan (E60) 545 i09.20033334398 ccm8N62 B44 A
BMW 5 Touring (E39) 520 i04.19991361991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 5 Touring (E39) 520 i01.19971501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW 5 Touring (E39) 520 i09.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW 5 Touring (E39) 523 i09.19961702494 ccm6M52 B25 (256S4)
BMW 5 Touring (E39) 525 i09.20001922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 5 Touring (E39) 528 i01.19971932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 5 Touring (E39) 530 i09.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 5 Touring (E39) 540 i01.19972864398 ccm8M62 B44 (448S2)
BMW 5 Touring (E61) 525 i06.20041922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW 5 Touring (E61) 545 i06.20043334398 ccm8N62 B44 A
BMW 6 Cabriolet (E64) 645 Ci04.20043334398 ccm8N62 B44 A
BMW 6 Coupe (E63) 645 Ci01.20043334398 ccm8N62 B44 A
BMW 7 (E38) 728 i, iL08.19951932793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW 7 (E38) 735 i, iL01.19962353498 ccm8M62 B35 (358S1)
BMW 7 (E38) 740 i, iL01.19962864398 ccm8M62 B44 (448S2)
BMW 7 (E38) 750 i, iL12.19943265379 ccm12M73 B54 (54122)
BMW 7 (E65, E66, E67) 730 i, Li03.20032312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW 7 (E65, E66, E67) 735 i, Li11.20012723600 ccm8N62 B36 A
BMW 7 (E65, E66, E67) 745 i, Li11.20013334398 ccm8N62 B44 A
BMW 7 (E65, E66, E67) 760 i, Li01.20034455972 ccm12N73 B60 B
BMW 8 (E31) 850 Ci09.19943265379 ccm12M73 B54 (54121)
BMW X3 (E83) 2.5 i01.20041922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW X3 (E83) 3.0 i xDrive01.20042312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW X5 (E53) 3.0 i05.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW X5 (E53) 4.4 i05.20002864398 ccm8M62 B44 (448S2)
BMW X5 (E53) 4.4 i12.20033204398 ccm8N62 B44
BMW X5 (E53) 4.6 is02.20023474619 ccm8M62 B46 (468S1)
BMW Z3 Coupé (E36) 2.8 i07.19971922793 ccm6M52 B28 (286S2)
BMW Z3 Coupé (E36) 3.0 i06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW Z3 Roadster (E36) 1.9 i01.19991161895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW Z3 Roadster (E36) 1.9 i07.19981181895 ccm4M43 B19 (194E1)
BMW Z3 Roadster (E36) 2.0 i04.19991501991 ccm6M52 B20 (206S4)
BMW Z3 Roadster (E36) 2.2 i08.20001702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW Z3 Roadster (E36) 2.8 i04.19971922793 ccm6M52 B28 (286S1)
BMW Z3 Roadster (E36) 3.0 i06.20002312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW Z4 Roadster (E85) 2.2 i10.20031702171 ccm6M54 B22 (226S1)
BMW Z4 Roadster (E85) 2.5 i02.20031922494 ccm6M54 B25 (256S5)
BMW Z4 Roadster (E85) 3.0 i02.20032312979 ccm6M54 B30 (306S3)
BMW Z8 Roadster (E52) 4.906.20004004941 ccm8S62 B50 (508S1)
LAND ROVER Range Rover III (L322) 4.4 4x403.20022864398 ccm8M62 B44
MINI Cabriolet (R52) Cooper07.20041161598 ccm4W10 B16 A
MINI Cabriolet (R52) Cooper S07.20041701598 ccm4W11 B16 A
MINI Cabriolet (R52) One07.2004901598 ccm4W10 B16 A
MINI Hatchback (R50, R53) Cooper06.20011161598 ccm4W10 B16 A
MINI Hatchback (R50, R53) Cooper S03.20021631598 ccm4W11 B16 A
MINI Hatchback (R50, R53) Cooper S07.20041701598 ccm4W11 B16 A
MINI Hatchback (R50, R53) One04.2003751398 ccm4W10 B14 A
MINI Hatchback (R50, R53) One06.2001901598 ccm4W10 B16 A
MORGAN Aero 8 Cabriolet 4.410.20002864398 ccm8M62448S2
PORSCHE 911 (996) 3.4 Carrera09.19973013387 ccm6M 96.04
PORSCHE 911 (996) 3.4 Carrera 409.19973013387 ccm6M 96.04
PORSCHE 911 Cabriolet (996) 3.4 Carrera02.19983013387 ccm6M 96.04
PORSCHE 911 Cabriolet (996) 3.4 Carrera 402.19983013387 ccm6M 96.02
PORSCHE 911 Cabriolet (996) 3.6 Carrera 410.20013203596 ccm6M 96.03
PORSCHE 911 Targa (996) 3.612.20013203596 ccm6M 96.03
PORSCHE BOXSTER (986) 2.708.19992202687 ccm6M 96.22
PORSCHE BOXSTER (986) 2.707.20022282687 ccm6M 96.23
PORSCHE BOXSTER (986) S 3,207.20022603179 ccm6M 96.24
PORSCHE BOXSTER (986) S 3.208.19992523179 ccm6M 96.21
PORSCHE BOXSTER (986) S 3.201.20042663179 ccm6M 96.24
PORSCHE Cayenne (9PA) S 4.509.20023404511 ccm8M 48.00
ROLLS-ROYCE Silver Seraph Sedan 5.403.19983265379 ccm12M73 B54
Andra som köpt dessa, köpte även:
Produktbetyg

NGK Tändstift N.vidd: 16 mm



Betygsätt nu

NGK Tändstift N.vidd: 16 mm.

INFORUTA

Fri frakt

vid köp över 1900 kr
  • Autodelar leverans med POSTNORD
  • Tändstift (Yttergänga [mm]: 14,0 BKR6EQUP) Leverans med GLS
  • BKR6EQUP Tändstift (Nyckelvidd: 16 mm) Leverans med DHL
:

Säker anslutning

Betalningssätt
  • BKR6EQUP Tändstift köp med PayPal som betalningsmetod
  • Trustly
  • Tändstift NGK BKR6EQUP köp med Klarna som betalningsmetod
  • SEB Bank
  • Tändstift ( BKR6EQUP) NGK köp med VISA som betalningsmetod
  • Tändstift ( BKR6EQUP) köp med MasterCard som betalningsmetod
Måndag–fredag
08.00–23.00

Kundservice

+46852502464

Adress

Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin
Tyskland
Visa på karta